Вівторок, 23.04.2019, 18:05Вітаю Вас Гість | RSS
Зарічненський навчально-виховний комплекс "ЗОШ І ступеня - гімназія"
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховна робота


Небесна сотня

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, в Зарічненському НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія» у вівторок, 20 лютого, пройшла година пам'яті, присвячена Небесній Сотні, під гаслом «Герої не вмирають», яку підготувала і провела бібліотекар НВК Старжинська С.Г. Учні мали можливість укотре пригадати події зими 2014 року. Вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання, подякували Героям за їхню мужність та відвагу.

По класах пройшли тематичні виховні години. Продовжили роботу над створенням виховного центру національно-патріотичного виховання, доповнивши експозицію «Майдан: з чого все починалось» серією тематичних стендів.

Хочеться вірити, що через короткий час на нашій неньці - Україні запанує довгоочікуваний мир. Ми можемо і хочемо бути процвітаючою європейською державою.

 

19 грудня День Святого Миколая Чудотворця. Святий Миколай - другий після Бога заступник на землі, це духовна істота, яка відвідує тих людей, які потребують його допомоги, покровитель усіх бідних і знедолених, землеробства і тваринництва, земних вод.

З метою розширення знань учнів про традиції українського народу, про доброчинні справи Святого Миколая, сприяння розвитку творчих здібностей дітей та виховання в учнів любові до ближнього, почуття доброти та милосердя 19.12.2017 р. в Зарічненському НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія» відбулося Свято Миколая, підготовлене учнями 2-В класу під керівництвом класного керівника  Гнедко Л.В.

Для учнів 5-8 класів свято «Наш гість – Святий Миколай» підготував 5-Б клас спільно з класним керівником Товстикою А.В.

На свято були запрошені батьки, вчителі та учні. Діти та гості отримали масу позитивних емоцій.

 

 

З метою попередження і профілактики правопорушень, озброєння учнів  знаннями з основ правознавства з 04 грудня по 08 грудня 2017 року в НВК був проведений Всеукраїнський тиждень права.

Основною метою тижня було: підвищити інтерес учнів до правознавства; розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету; реалізувати на практиці основні принципи особистісно-орієнтованого підходу до навчання; створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

Відкриття тижня розпочалося загальногімназійною лінійкою, на якій  заступник директора з виховної роботи Дробко І.В. коротко розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права. 

Так в рамках  тижня були проведені заходи, що спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. Поновлені матеріали на тематичних стендах, протягом тижня діяла виставка літератури «Закон. Мораль. Право». 

По класах пройшли виховні години та години правової грамотності на тему: «Правова абетка школяра» (1-4 класи),  «Насилля та його види», «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності».

Практичним психологом Корнейчук І.В. організовано та проведено заняття з елементами тренінгу для учнів 6-7-х класів на тему: «Підлітки мають знати свої права», також класним керівником 9-А класу проведена відкрита виховна година на тему: «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання».

Педагогом-організатором Ференсовою Л.В. 05.12.2017 р. проведено перегляд та обговорення науково-популярного фільму: «Конвенція про права в сюжетах казок» для учнів 2-4-х класів та конкурс дитячих малюнків на тему: «Сімя-любов», перемогу здобули Романовська А. учениця 7-Б класу, Безменська О. учениця 6-А класу та Полюхович С. учениця 6-Б класу.

Корисним, цікавим і пізнавальним для учнів 11-х класів було засідання круглого столу на тему: «Поле правової дії: захист права абітурієнта», модератором якого виступив учитель правознавства Павлович В.В.

Протягом тижня соціально-психологічною службою НВК проведено соціальне опитування шляхом анкетування «Чи знаєте ви свої права?». Дослідження було спрямоване на визначення рівня правової свідомості учнів НВК та схильності до проявів девіантної  поведінки. В опитуванні  взяли участь 57 учнів 8-10-х класів.   

Завершився тиждень Всеукраїнським уроком «Права дитини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Окрім того,  заступником директора з виховної роботи, Дробко І.В.,  підготовлені та розповсюджені серед класних керівників та вчителів-предметників методичні  рекомендації «Організація правової роботи в класі».

20 листопада 2017 року в Зарічненському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія» відбулося урочисте відкриття експозиції «Майдан: з чого все починалось».

З  метою вшанування патріотизму, віддання належної шани громадянському подвигу і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави 20 листопада 2017 року в Зарічненському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія» відбулося урочисте відкриття експозиції «Майдан: з чого все починалось». Відкрив захід директор НВК Саган В.П., який наголосив про значимість даної події, прозвучала літературно-музична композиція, в якій учні відтворили хронологію подій Майдану та вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні. Всі присутні почули спогади учасника Майдану Мельника П.В., а також слово мали голова Зарічненської адміністрації Смаглюк А.Ф., голова спілки учасників бойових дій АТО «Українська військова організація» Собків П.В. та учасник АТО та волонтер Кирикович Юрій.

На заході були присутні: голова Зарічненської адміністрації Смаглюк А.Ф., голова Зарічненської районної ради Місюра А.А., начальник відділу освіти Мельник П.В., методист відділу освіти Нікітчук І.Г., голова спілки учасників бойових дій АТО «Українська військова організація» Собків П.В., учасники АТО та волонтери Кирикович Ю., Трембіцький В., Васерук А.  

 

Як відомо, людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією. Із кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої історії. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному житті. Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а вміло захищала себе від ворогів. Хто б міг подумати, що брати до рук зброю українцям доведеться у третьому тисячолітті.

Славні справжні герої були завжди і не перевелися досі в Україні, а для їх вшанування ми святкуємо 14 жовтня День захисника України та День українського козацтва, тобто Покрова стала не тільки народнорелігійним, а й національним святом, бо козаки вважали її своєю покровителькою.

Як шанують давні традиції учні сучасної школи? Чи пам’ятають про славне минуле своїх предків? Чи підкріплюють пам'ять добрими та корисними справами?

Про це в добірці матеріалу із Дня захисника України та Дня українського козацтва у Зарічненському НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія».

Слава Україні - Героям Слава

Україна – країна героїв. За довгу історію у нас були і великі князі, і хоробрі козаки, і відчайдушні захисники. Щоб перерахувати усіх наших героїв, нам би не вистачило і стометрового аркуша паперу.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу до Дня захисника України в Зарічненському НВК створено фотогалерею «Герої України».

 

Заступник Директора з виховної роботи Дробко І.В.

Осінній ярмарок

         Народ наш – невтомний трудар. Працею своєю землю прикрашає, урожай багатий збирає. Здавна повелося в Україні, що, зібравши урожай багатий, їхали люди на ярмарок, везли те, що самі виростили, самі приготували. «І чого на тому ярмарку не було! Колеса, сало, дьоготь, тютюн, цибуля, крами всякі... Хоч мав би в кармані рублів із тридцять, то й тоді не закупив усього ярмарку» (М. Гоголь). Словом, ярмарок – це свято для кожного трударя. Ця гарна традиція наших предків зараз відродилася. Ідуть люди звідусіль ярмаркувати. А там, де народ, там і жарти, і дотепи, і сміх, і, звичайно, танці й пісні українські.

Славиться наша Україна гарними звичаями та обрядами.  Традиційно у жовтні до свята Покрови Пресвятої Богородиці у Зарічненському  НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія» проходить Осінній ярмарок - веселий захід із безліччю цікавих, оригінальних, а головне - смачних страв. На ярмарку  у широкому асортименті представлені хлібобулочні та кондитерські вироби: пироги , печиво, тістечка, кекси, торти, а також овочі і фрукти. Веселе  і  гарне свято вийшло: учні в національних костюмах, справжні прилавки з ярмарковим товаром, жарти, сміх і хороший настрій

          Завдяки старанням учнів і  батьків та умілій організації педагогів  на ярмарку був зібраний багатий  «гривневий урожай» - 6 123.

 

 

Педагог-організатор Ференсова Л.В.

Ми козаки не простаки

Українці у всі часи та понад усе цінували свою свободу. І значною мірою через це воювати нам доводилось багато і часто. Доводиться і нині захищати себе від нападників і не допустити завоювання території.

Які вони – українські воїни століть? Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до саможертовності, яка дивує увесь світ.

Щоб переконатися, що ми є нащадками славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків, хлопці – відчайдухи 7-А класу взяли участь у змаганнях «Ми козаки не простаки». Козацькі курені «Хортиця» та «Чайка» у наполегливій боротьбі довели, що український воїн має бути і сильним, і дужим, і витривалим, і розумним. У конкурсах на козацьку винахідливість: «Стрибки на конях», «Бій півнів», «Порятунок пораненого товариша» - семикласники продемонстрували спритність, злагодженість у командних діях, уміння не падати духом у складних ситуаціях. Відомо, що пісня супроводжувала козаків повсякчас. Тому й звучали «Гей, гей, соколи» (виконавці Курадовець Н., Хіночик Я., Семенюк М., Проневич В.) та «Три тополі, три сурми» (виконавці Кишенчук В. та Пукало Р.) піднесено й велично. У випробуваннях інтелектуальних та спортивних кращими виявилися козаки куреня «Хортиця». І, як годиться, після конкурсної програми учасників, гостей, батьків дівчатка-семикласниці частували справжніми козацькими наїдками.

Свято відбулося і засвідчило, що надійного захисника треба готувати з дитинства. Власне, тоді створюються моральні ідеали, переконання у справжньому патріотизмі, коли кожна дитина, зрозуміє, що саме вона є частинкою великого українського народу.

 

 

 Класний керівник Кирикович З.Л.

      

З ініціативи учнівської ради «Лідер» з 20 по 24 березня пройшов тиждень «Мade in Ukraine», з метою популяризації українських символів, національного одягу, кухні, вітчизняного кіновиробника.  

1 день. День національного одягу.

 

Колективне виконання гімну України.

2 день. День символів України.

У цей день проводився флешмоб «Тризуб – це Україна»

3 день. День інформування на тему «Україна неповторна».

7 чудес України

Гімназисти мали змогу ознайомитися з цікавими фактами про Україну, а учні початкової школи взяли участь у конкурсі малюнків і виготовленні сувенірів із елементами української символіки. 

4 день. День української кухні.

У цей день учні презентують страви української кухні, оригінально сервірують столи і запрошують скуштувати смаколики.

5 день. День українського кінематографу.

Умови проведення дня: перегляд мультфільмів і кінофільмів, знятих українськими режисерами.

   Щиро віримо в невмирущість української нації і завжди зберігатимемо свої традиції, як робили це тисячі наших предків, і як роблять це тисячі наших сучасників. Україна вічна, бо вічний її народ.


 

Спостерігаючи  за природою, ми дізнаємося багато цікавого й отримуємо велику насолоду. «Людина не повинна соромитися цікавості, яку пробуджує в ній природа», - писав відомий нідерландський натураліст Ніколас Тінберген. Незвичайне поряд і не треба для цього кудись летіти. Треба тільки захотіти зустрітись з ним. І для цього у нас є всі можливості.

 З січня по березень місяць у Зарічненському НВК був організований екологічний проект «Зимуючі птахи нашої місцевості». Учні початкових класів мали змогу ознайомитися із правилами догляду за птахами у зимовий період та раціоном пернатих, а також із правилами спостереження за птахами та їх обліком. Всі учні разом з батьками долучилися до виготовлення годівничок, але найбільш активними були 3-А, 3-Б, 3-В та 4-А  класи. Цікаво проходив і конкурс малюнків «Птахи взимку», переможцями якого стали Марковець Юлія 4-Б клас, Масюк Владислав 3-Б клас, Козяр Ірина 4-В клас, Шепелевич Марія 1-В клас, Алексіюк Валерія 1-В клас, Бабич Євгеній 4-А клас.

Активних учасників проекту було нагороджено грамотами.


 

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ої річниці виведення військ із Республіки Афганістан, в  НВК відбулися  тематичні заходи, а саме: презентація міні-проекту «Афганська війна очима дітей», яку підготували учні 11-х класів спільно з класними керівниками та зустріч з воїном –афганцем Кречком В.М. У класах пройшли години спілкування з переглядом відео матеріалів, у бібліотеці організовано тематичну виставку. Для нас важливо пам’ятати всі історичні віхи і робити висновки. Мирне небо, щасливе майбутнє – ось ті життєві орієнтири до яких ми повинні прагнути.


Учнівський та педагогічний колективи вшанували подвиг  Героїв Небесної Сотні на лінійці пам’яті «Небесна Сотня у наших серцях». Протягом тижня працювала фотовиставка «Герої Небесної Сотні» та бібліографічний огляд літератури «Майдан на сторінках книг». Учні 8-11-х класів, спільно з учителями історії, переглянули та обговорили фільм «Зима, що нас змінила». По класах пройшли години спілкування на тему «На варті наших душ – Небесна Сотня». 


 

20 грудня 2016 року

Відповідно до річного плану роботи Зарічненського НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія» на 2016-2017 н.р., перспективного прогнозування на 2014-2019 роки, 20 грудня 2016 р. відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Діяльність педагогічного колективу щодо формування правової культури школярів» з порядком денним: правове виховання учнів у контексті креативної освіти; рівень правової свідомості учнів НВК, схильність до проявів девіантної  поведінки; формування правової свідомості учнів на уроках правознавства та історії; робота з педагогічно занедбаними дітьми як один з напрямів роботи класного керівника; особливості організації роботи на уроках з дітьми, що мають негативні прояви в поведінці; учнівське самоврядування як один із напрямів правового виховання; робота педколективу з організації контролю за відвідуванням учнями НВК навчальних занять.


10 грудня 2016 року-тематичний вечір присвячений дню збройних сил України

6 грудня – 25 річниця створення Збройних Сил Незалежної України. Це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України.

Українська армія сьогодні – це потужне військове формування, здатне захистити соборність, незалежність держави. Відзначаючи це свято, ми складаємо глибоку шану всім, хто боронить честь і свободу рідної землі, віддаємо належне їхній звитяжній, суворій праці, відданості своєму народу, вірності військовій присязі.

З нагоди свята 10 грудня в Зарічненському НВК «ЗОШ 1 ступеня - гімназія» проведено тематичний вечір спільно з працівниками районного комісаріату та представниками громадської організації бойових дій АТО та УВО в Зарічненському районі.

Перед присутніми виступив Кущевий Вячеслав Олександрович, військовий комісар Зарічненського районного військового комісаріату, Собків Петро Васильович, голова громадської організації бойових дій АТО та УВО в Зарічненському районі, начальник групи із добору по Рівненській області державної прикордонної служби України Муляр Дмитро Володимирович, які  наголосили, що «…Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов’язком справжніх чоловіків. На наших військових покладена священна місія – боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. І сьогодні всі ми бачимо, що вони з честю виконують її, а народ їм відповідає за це своєю великою любов’ю та шаною …»

Добровольцям, учасникам антитерористичної операції, бійцям  Фоменку Олександру Миколайовичу, позивний «Дід» та Бондаренку Олександру Анатолійовичу, позивний «Куба», військовим комісаром Кущевим В.О. було вручено нагрудні знаки «Учасник АТО». Вручення цієї нагороди є свідченням мужності, відваги і патріотизму хлопців, які виявили бажання, свідому громадянську позицію, ставши на захист державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Також військові принесли з собою макети боєприпасів, зокрема: автомат Калашнікова, гранати наступальні та оборонні, ручний протитанковий гранатомет. Цікаво та доступно розповіли учням, учителям, працівникам НВК про них.

Окрім цього були проведені змагання між юнаками 10-х, 11-х класів – «Ігри патріотів», де учасники показали всі свої вміння та навички з військової підготовки, а саме: фізичні вміння, знання зброї, володіння протигазом, теоретичні відомості про військові звання та техніку. Приємною несподіванкою вечора став творчий конкурс, де юнаки проявили свої таланти.


05.12.2016р. - відбулася зустріч учнів НВК з офіцерами поліції Зарічненського ВП Варашського ВП ГУНП в Рівненській області.

    У рамках Всеукраїнського тижня права відбулася зустріч учнів 2-4 та 6-А класів із офіцерами поліції Зарічненського ВП Варашського ВП ГУНП в Рівненській області Штундою С.Л. та Дирієм Ю.М.


29.11.2016р. - Київський театр - у Зарічному!

Майже календарна зима зустріла акторів київського театру "Текстиль" (режисер Олексій Бойко).
Вистава за мотивами новели Миколи Хвильового "Я (Романтика)" відбулася в актовій залі Зарічненського НВК "ЗОШ І ступеня - гімназія".
Глядачі - у захваті, актори - вдячні та приємно здивовані.

18.11.2016р. - зустріч з видатними письменниками

Людське життя не мислиме без книги. І з'являються вони на світ зусиллями письменників, людей, серця яких запалені високим вогнем життя, а думки сягають глибин далеких предків. І от справжні творці слова, сучасні письменники, видавці, публіцисти та громадські діячі - брати Капранови, Дмитро та Віталій, зустрілися з читачами нашого району в актовій залі Зарічненського НВК і представили свої книги.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook