Вівторок, 23.04.2019, 18:05Вітаю Вас Гість | RSS
Зарічненський навчально-виховний комплекс "ЗОШ І ступеня - гімназія"
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія закладу


Історія НВК

               

           ЗАРІЧНЕНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

«ЗАГАЛЬНОООСВІТНЯ ШКОЛА І СТУПЕНЯ - ГІМНАЗІЯ»

 

Новозбудована Зарічненська школа після урочистого відкриття (4 грудня 2007 року), напливу високоповажних гостей, прийняла в свої обійми наймолодше учнівське покоління 10 грудня 2007 року. В дію було пущено лише частину приміщення (І черга). (Додаток 1) Зареєстрована як юридична особа  школа була 10 січня 2008 року і отримала назву Зарічненська загальноосвітня школа І ступеня №1. (Додаток 2)

Школярі Зарічного отримали в подарунок від влади красуню школу на 800 місць. Щоправда, цей подарунок «з бородою»: зарічненці чекали на нього з …1992 року. Саме тоді розпочалося будівництво вкрай необхідної для району школи. Народжуваність на Поліссі була традиційно високою. Змінювалися керівники району та області, а школа так і залишалася попелюшкою. Навіть чорнобильський статус території не рятував. З 1992-го до початку 2007-го з горем-бідою освоїли на довгобуді 3,7 мільйона гривень. А ось в останні два роки із Держбюджету надійшло майже 14 мільйонів гривень адресних асигнувань. Допомогла небайдужа позиція голови облдержадміністрації та розуміння проблеми чорнобильської глибинки в уряді. Ось так на своє 16-ліття, й стала попелюшка принцесою. Та ще й якою!

Привітали зарічненців з цією урочистою і святковою подією голова обласної державної адміністрації Віктор Матчук, представник Міністерства освіти і науки України Олексій Голуб, заступник голови ОДА Володимир Новак, начальник обласного управління освіти Іван Вєтров, начальник управління капітального будівництва ОДА Василь Назарук, керівники будівельних фірм та організацій, що працювали на об’єкті. (Додаток 2)

До послуг учителів та учнів: добре обладнані   великі, просторі, класні кімнати – 12; кімната для групи продовженого дня – 1; їдальня; гардероб; комп’ютерний клас; бібліотека. За новенькі парти сіли 276 учнів початкової школи. Очолила новостворений навчальний заклад Штунда Віта Ростиславівна, заступник директора Зарічненської загальноосвітньої школи, вчитель географії.  В її підпорядкуванні було 27 педагогічних працівників та 14 чоловік обслуговуючого персоналу. (Додаток 3)

У жовтні 2008 року було завершено ІІ чергу будівництва. 03 листопада 2008 року почав функціонувати ІІ корпус (праве крило триповерхівки). Зарічненську ЗОШ І ступеня №1 переведено в добудоване приміщення. Також 31 жовтня 2008 року створена Зарічненська гімназія. Навчальний процес Зарічненської гімназії розпочався 03 листопада з урочистої лінійки. Привітати і провести гімназистів у новенькі класні кабінети прибули голова районної ради Віталій Сарич, в.о. голови райдержадміністрації Віталій Саган, начальник відділу освіти РДА Анатолій Мосійчук. Батьки благословили перших учнів закладу нового типу хлібом-сіллю. До гімназії було зараховано 129 учнів колишнього Зарічненського районного ліцею (7-11 класи). Пізніше до них приєдналися ще учні 5-го та 6-го класів. Ними стали кращі учні Зарічненської та сільських загальноосвітніх шкіл району. Офіційне відкриття другої черги школи відбулося 18 листопада 2008 року. (Додаток 4)

У Зарічненському районі немає газу, тож в опалювальний сезон люди обігріваються, хто як може: хтось встановлює електроопалення, хтось користується грубками, пічним опаленням. Для школи ж уперше в області, а можливо, й в Україні, рівненська фірма «Промеко» розробила і впровадила новітню технологію опалення з використанням шведських теплових насосів. При нульовій температурі за вікном у день відкриття другої черги школи на опалення 5 тисяч квадратних метрів площі витрачалося 30 кіловат-годин електроенергії на годину. Тобто година обігріву цього чималого приміщення коштувала лише 16 гривень. У цю ж вартість входила і гаряча вода. Зарічненська школа стала  справжньою оазою комфорту та затишку.

Директором Зарічненської гімназії призначається Войтович Леонтій Миколайович, директор Зарічненського районного ліцею, учитель фізики, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель. (Додаток 5)

Отож, в одному приміщенні фактично існували два навчальні заклади: Зарічненська загальноосвітня школа І ступеня №1, директор Штунда В.Р. та Зарічненська гімназія, директор Войтович Л.М.

Рішенням Зарічненської районної ради Рівненської області від 06 травня 2009 року № 374  було реорганізовано Зарічненську загальноосвітню школу І ступеня №1 та Зарічненську гімназію шляхом злиття та утворено Зарічненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія». Зарічненський НВК «ЗОШ І ст. - гімназія» стає правонаступником: Зарічненської гімназії; Зарічненського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІ ступеня - ліцей»; Зарічненського районного загальноосвітнього ліцею; Зарічненської загальноосвітньої школи І ступеня №1. (Додаток 6)

Зарічненський НВК «ЗОШ І ст. - гімназія» складається з двох структурних підрозділів: загальноосвітня школа І ступеня (шкільний підрозділ), що забезпечує відповідний рівень загальноосвітньої підготовки учнів згідно з вимогами Державного стандарту загальної середньої освіти;

гімназія – забезпечує науково-теоретичну гуманітарну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних учнів.

У навчально-виховному комплексі визначена українська мова навчання, запроваджено поглиблене вивчення української мови, організовано профільне навчання за природничо-математичним, суспільно-гуманітарним, філологічним напрямами, зокрема, такими профілями: математичний; історико-філологічний.

В НВК навчається 468 учнів, в тому числі: початкова школа – 272; гімназія – 196. Всього педпрацівників – 53 (8 - сумісники). Кількість обслуговуючого персоналу – 25. Очолює  Зарічненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія» - Войтович Леонтій Миколайович.

З 13 липня 2010 року директором Зарічненського НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія» призначається Саган Віталій Павлович. До адміністративного складу навчально-виховного комплексу входить чотири заступники: Гордієвська Н.В., Чередько С.П., Дробко І.В., Павлович В.В. (Додаток 7-8)

24 грудня 2013 року закінчена ІІІ черга будівництва Зарічненського НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія». В експлуатацію здано: великий спортзал -   площа 898,7 кв.м; малий спортзал (гімнастичний) – площа 148,9 кв.м.; актова зала на 198 посадочних місць.

Відкриття спортивного комплексу відбулося 28 грудня 2013 року. Це без перебільшення, була неперевершена подія як для Зарічненського району, так і для Рівненської області. Аналогів цьому спортзалу в області не було. Такого яскравого шоу-відкриття, в якому було задіяно одночасно понад 100 дітей, зарічненці до цього ще не проводили. І, зрештою, проект нової Зарічненської школи, відповідно до якого в 1992 році був закладений фундамент під майбутню споруду, реалізований – такого проекту навчального закладу в області теж немає. Рекордом є і строки, в які вклалися будівельники «Рівнеагроспецмонтаж». Три місяці часу для них знадобилося, щоб звести найсучасніший на той час в області спортивний комплекс.

Сама атмосфера офіційного відкриття спорткомплексу в Зарічненському НВК ніби уособлювала захоплення від можливості здійснення неможливого. Урочисте перерізання стрічки першими особами області і району стало символом віри у щось нове, хороше, сучасне і, водночас, випереджаюче час. Царемонію відкриття розпочав вітальним словом голова облдержадміністрації Василь Берташ. Вітали зарічненців з такою нерядовою подією народний депутат України Микола Сорока, заступник голови облради Михайло Кривко, голова Зарічненської райдержадміністрації Надія Федюшко. Звучали слова подяки будівельникам, слова радості і найкращих побажань дітям, які будуть займатися в спортзалі. Цієї події очікували довгих 20 років, і вона збулася. До найтепліших слів додалися подарунки від обласних керівників, від народного депутата, від районної влади: велотренажери (3), бігова доріжка (1), універсальні тренажери (2), електронне табло, мультимедійна установка, музична звукова апаратура, м’ячі.   (Додаток 9-10)

Перший випуск Зарічненського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія» - травень 2009 року. Випускниками стали 38 учнів. Класні керівники: Бабич Григорій Миколайович та Тишковець Людмила Віталіївна.  

За свою історію існування Зарічненський НВК став колискою для багатьох талановитих випускників, які нині навчаються у провідних вишах країни і працюють на престижних роботах не лише в Україні, а й за кордоном. Їх навчали і продовжують працювати з новими поколіннями учнів педагогічні працівники закладу – єдиний і дружний колектив однодумців, серед  яких 2 учителі-методисти, 2 має звання «Відмінник освіти України» (Войтович Л.М., Гук Н.К.), 19 старших вчителів, 32 працівники мають вищу кваліфікаційну категорію, 9 – І категорію, 6 – ІІ категорію. Такий сплав молодості і досвіду дає змогу досягати великих успіхів у навчанні та вихованні обдарованої молоді Зарічненщини.

За останні роки Зарічненський НВК «ЗОШ І ступеня – гімназія» досяг вагомих результатів у роботі з обдарованими учнями. Так, зокрема, з року в рік учні – вихованці закладу займають призові місця на обласному рівні предметних олімпіад, конкурсах-захистах МАН, різноманітних інтелектуальних, художніх, спортивних конкурсах та заходах усіх рівнів. Випускники НВК щорічно успішно складають ЗНО, а відсоток їх вступу до ВНЗ складає 100%. У 2015 році Зарічненський НВК увійшов у сотню кращих закладів України згідно рейтингу складання випускниками ЗНО з української мови та літератури (зайняв 42 місце).

Зарічненський НВК «ЗОШ І ст. – гімназія» – це сплав інтелекту та обдарованості, таланту та старанності, вихованості та патріотизму. Саме таким він прагне залишатися й надалі.

 

 

 

 

 

Матеріали підготувала

заступник директора з виховної роботи Дробко І.В.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook